Young még mindig szokatlannak és
kényelmetlennek érezte az öltözéket, amit a hercegek is viseltek, így
visszaváltott a saját, megszokott ruháira. Többet voltak együtt és gyakrabban
beszélgettek Kwangminnal, ám időbe telt, míg megszokták és elfogadták a tényt,
hogy valóban testvérek.
- Youngmin, még mindig dolgozol egész
nap?! – nézett rá reggeli közben Jeongmin. – Kiderült, hogy herceg vagy, ilyen
munkát nem csinálhatsz többet!
- Szerintem ezzel semmi gond – felelte a
fiú. – Szeretném, ha ugyanúgy bánnának velem, mint eddig. Szeretném, ha minden
olyan maradna, ahogy volt, a munkámat pedig továbbra is végezni fogom
kötelességem szerint.
- Hoon! – nézett rá könyörgő szemekkel
Jeongmin. A férfi tudta, hogy arra kéri, értesse meg Youngminnal, hogy valóban
hercegként kellene viselkednie, azonban nem úgy tűnt, hogy a férfi az ő oldalán
állna.
- Hadd csinálja, amit szeretne! – mondta a
férfi szokásos hangnemében.
- Kwangmin! – nézett Jeongmin ezután
utolsó reményére, aki meglepve emelte fel a fejét a tányérból. Végignézett az
asztalnál ülőkön, tekintete Youngnál megakadt egy kis időre, majd az előtte
lévő ételre meredt, végül némi gondolkodás után ismét felnézett.
- Szerintem is maradjon minden úgy –
mosolyodott el a legőszintébben, ahogy akkor tellett tőle. – Minek cifrázzunk?
Így legalább nem kínos senkinek sem és meg tudtok minket különböztetni. Te
magad is ezen poénkodtál.
Mindenki felnevetett, csak Jeongmin nem.
Fintorgott egyet, savanyú képet vágott, aztán az asztallapra hajtotta a
homlokát. Pár perc múlva felemelte a fejét és vágott egy gúnyos grimaszt. Hoon
csak mosolyogva nézte a jelenetet, egészen addig, míg tekintete Youngra nem
vándorolt. Ellentétes érzelmek töltötték el, ha a fiúra gondolt. Részben örült,
mert így megtalálhatta a testvérét, és a helyet, ahová valójában tartozik,
viszont fájt is neki. Félt, hogy az eddigi kapcsolatuk majd a feledésbe vész,
ha a fiú testvérével tart. Sokan jöttek és mentek, mióta fenntartotta a Janust,
ám abban mindeddig biztos volt, hogy bármi történjék is, Young mellette lesz.
Szinte a fiaként tekintett rá. Ennek azonban egyre inkább úgy tűnt, hamarosan
vége szakad.
Délután a három herceg a jengával játszott.
Kwangmin szerette volna, ha Young is csatlakozik hozzájuk, de beleegyezett
abba, hogy minden marad változatlanul, így ehhez kellett tartania magát. Nem
akart ráerőltetni a fiúra semmit, tudta, hogy adnia kell neki egy kis időt.
Épp ő lépett, amíg a többiek reménykedtek
benne, hogy összedől a torony, azonban ez nem történt meg. Felnevetett, majd
Hyunseong következett, akinek óvatosan, lassan, de sikerült kivennie egy újabb
rudat. Kwangmin ez alatt kinézett a kitárt ajtón, és épp megpillantotta Youngot,
aki akkor végzett a söpréssel.
- Young! – hallotta egyszer csak Hoon
hangját, mire tekintete a férfire vándorolt. – El tudnál menni a faluba egy-két
dologért? Tegnap kimaradt.
- Persze.
A fiú azonnal a helyére vitte a seprűt, és
már indult is a szokásos köpenyért, majd az ajtó felé, Kwangminnak azonban
eszébe jutott valami. Olyan nagy sebességgel állt fel, és rohant ki, hogy belerúgott
az asztalba, aminek következtében a torony felborult. Jeongmin felháborodott
kiáltását hallotta a háta mögött, aki épp akkor próbálta kivenni az egyik rudat,
ám ügyet sem vetett rá, egyenesen Younghoz rohant, aki épp a kilincs felé
nyúlt. Kwangmin megfogta a vállát, aminek következtében a fiú meglepetten
pillantott rá. Ahogy Kwangmin behunyta a szemét, hirtelen az álma jutott
eszébe, ami aggódásra késztette. Youngmin eközben feléje fordult értetlenül
nézett rá, kezei zavartan lógtak maga mellett, miközben ujjai értelmetlenül
mozogtak. Valamiért úgy érezte, legszívesebben azonnal elment volna, mielőtt
Kwangmin valami butaságot csinál, ám alsó végtagjai gyökeret vertek a talajba.
Kíváncsiságból Jeongmin és Hyunseong is kijött
a teremből, majd Hoon is meglátta az ikreket és ő is döbbenten lépett az
előszobára.
- Meg foglak védeni – suttogta Kwangmin
teljes határozottsággal, ám még mindig elveszve a gondolataiban, amíg Young
egyre jobban összezavarodott.
Kwangmin megfogta testvére csuklóját, hogy
megakadályozza a távozásban, Young azonban szinte azonnal megpróbálta
kiszabadítani magát. Akkor viszont ledermedt, mikor fivére az ajtóra rakta a
kezét, ezzel elérve, hogy ne tudja kinyitni. Az ikrek tekintete találkozott,
szavak nélkül, hosszasan méregetve egymást, próbáltak választ találni a másik
viselkedésére, a pillanatot pedig Hoon kiáltása törte meg.
- Kwangmin, mi a baj? – kérdezte, miközben
elindult feléjük.
- Indulok – felelte a fiú helyett Youngmin,
aki finoman lefeszegette testvére kezét az ajtóról, és már épp a kilincshez
nyúlt volna, mikor Kwangmin megragadta a csuklójánál és maga mellé rántotta.
Mindketten Hoon felé fordultak.
- Nem engedheted el, Hoon! –
figyelmeztette a férfit a herceg. – Most már ő is herceg, vagyis ugyanolyan
veszélyben lehet egyedül bóklászva, mint mi. Minket egy ideig az udvarra se
engedtél ki, őt meg állandóan elküldöd mindenhova.
- Ez tényleg nem baj – próbált szabadulni
Youngmin, testvére azonban nem engedte el.
Kwangmin határozottan, és ellentmondást
nem tűrően nézett Hoonra, aki átgondolva, amit a fiú mondott, bevallotta, hogy
igaza van.
- Nem, Kwangmin jól mondja – sóhajtott a
férfi. – Sajnálom, Young! Majd én elmegyek vásárolni.
- Hoon, én tényleg szívesen megteszem –
erőlködött Young továbbra is, ugyanis kihallotta a férfi hangjából a mélységes
bánatot, és ez neki is fájt. Úgy érezte, ez nem helyes. Szerette volna, ha minden
úgy marad, ahogy eddig, nem akart semmilyen felhajtást. Jól tudta, milyen érzés
ez az egész a Hoonnak is.
A férfi közben átvette tőle a kosarat,
rámosolygott, majd kilépett az épületből, mielőtt a fiú bármit is mondhatott
volna.
- Ne aggódj! – nézett Kwangmin a
testvérére. – Majd én megvédelek!
Young lerázta magáról fivére kezét, majd
azt felelte. – Nem megmondtam, hogy nem akarom, hogy bármi változzon? Miért
kell ilyeneket csinálnia?
Mielőtt Kwangmin megszólalhatott volna, a
fiú felsietett az emeletre. A herceg addig nézte, amíg el nem tűnt, de még
akkor sem mozdult. Közben a másik két herceg odalépett mellé, és értetlenül
néztek rá.
- Mi volt ez az egész? – intett Jeongmin a
fejével arra, amerre Youngmin eltűnt.
Kwangmin mosolyt erőltetett a szájára, és
futólag rájuk pillantott. – Semmi. Azt hiszem, lepihenek.
A többiek nem feleltek semmit, csak
csendben nézték, ahogy elindult a lépcső felé, egészen, amíg el nem tűnt.
Kwangmin egy pillanatra megállt Young szobája előtt, már majdnem megérintette a
kilincset is, de hezitált. Végül annyiban hagyta és inkább bevonult a
szobájába.
Youngmin az ágyán kuporgott. Felhúzott
térdeit átkulcsolta, kezeire pedig a fejét hajtotta. Nem értette Kwangmin
előbbi viselkedését, de érezte, hogy van valami oka. Hálás volt neki azért,
amiket mondott, és volt benne valami, hogy már ő is lehet olyan veszélyben, mivel
herceg, de erről a Janusban élőkön kívül senki sem tud.
Már megbánta, amit Kwangminnak mondott, és
minél többet gondolt rá, annál jobban érezte, hogy egyre nehezebb lesz
betartani, hogy minden maradjon változatlanul. Kiderült, hogy herceg, és ha ezt
a király, vagy bárki más megtudja, ugyanabban a csónakban fog evezni, mint
Kwangmin. Ha viszont rendeződnek a dolgok Oedon, és vissza kell mennie, fogalma
sem volt, mihez kezdene. Nem akart herceg lenni, nem akart olyan ügyekkel
foglalkozni, és azt sem, hogy mindenki arról beszéljen, mit csinál, és
mindenhova kövessék. Ráébredt azonban arra, hogy leginkább félelem töltötte el.
Félt attól, hogy nem felel meg apjuk elvárásainak, és, hogy ezek után is csak
csalódást okoz. Semmit nem tudott a palotabeli életről, csak a hallottak
alapján ismert ezt-azt. Sose képzelte volna, hogy egyszer bármilyen köze is
lesz hozzá. Továbbra is tartotta magát ahhoz, hogy Hoonékkal fog élni a Janusban
és azt csinálja, amit ők. Itt elfogadták annak, aki és itt volt szükség rá.
Oedonak ott lesz Kwangmin, a Janusnak pedig ő. Így vélte helyesnek.
Az ikrek végig a szobájukban voltak, még akkor
is, mikor Hoon visszatért. A férfi lepakolt, majd felment az emeletre. Egész idő
alatt nyomasztotta valami, így már alig várta, hogy hazaérjen. Bekopogott
Kwangmin szobájába, ám amikor a fiú nem felelt, benyitott.
Kwangmin az ablaknál ült a széken és
bámult kifelé, de az ajtó nyílásának hangjára megfordult.
- Young hol van? – kérdezte azonnal, meg
sem várta, míg a férfi beljebb jön.
- A szobájában, a többiek szerint –
felelte Hoon miközben leült az ágyra.
A fiú bólintott, majd lehajtotta a fejét. Hosszú
ideig csend ereszkedett közéjük. Hoon először hezitált, de már régóta meg akart
valamit kérdezni a fiútól, és úgy érezte, ez a jó alkalom.
- Történt valami? – szólalt meg, mire a
herceg kíváncsian nézett rá.
- Mire gondolsz?
- Mintha aggasztana valami. Talán aggódsz
valami miatt Youngért?
A fiú lesütötte a szemeit. Hazudni nem
mert, de elmondani sem, a férfi ezt azonban igennek tekintette.
- Mi az?
Kwangmin sóhajtott, majd ránézett a
férfira. – Egyik éjjel volt egy álmom, ami azóta nem hagy nyugodni – felelte,
és erőt véve magán elkezdte mesélni. - Reggel volt. Épp felébredtem, de senki
sem volt az épületben. Ahogy kimentem, a ház mögött megpillantottam egy
sereget. Legelöl két férfi állt, akik közül az egyik kardot… fogott Young…
nyakához…
Magával is megküzdött, mire végre
kinyögte, azonban a férfi így megértette, miért nem akarta, hogy Young kimenjen
egyedül a faluba.
- Volt már rá példa, hogy beteljesedett az
álmod? – kérdezte a fiút. – Vagy valamilyen módon hasonlított a valóságra?
- Eddig még nem. De akkor is aggódom. Az
is épp elég volt, mikor először találkoztam vele. Sejtettem, hogy van valami
kapcsolat köztünk, túl hihetetlen lett volna ekkora hasonlóság, mégis
reménykedtem benne, csak miatta.
- Ha egyszer visszamentek mindketten, elég
nagy konfliktust okozhat majd, melyikkőtök fogja örökölni a trónt. Eddig még
nem volt példa ilyenre egyik birodalomban sem. Young talán most azt mondja,
egyáltalán nem akar olyan életet, de lehet, hogy ez idővel majd változni fog.
Élete jelentős részét itt élte le velünk, így érthető, ha hozzánk ragaszkodik
és nem egy olyan birodalomhoz, és családhoz, akiket még sosem látott.
- De még ha nem is akarna visszamenni, ha
Seokjooék megtudják, hogy életben van, nem csak engem, de őt is el akarják majd
kapni, azt pedig nem engedhetjük – fakadt ki Kwangmin. – Úgy érzem,
felelősséggel tartozom érte. Én sodortam veszélybe, és segítenem kell neki, de
fogalmam sincs hogyan, és félek, a végén csak eltaszítom magamtól.
Hoon erre nem tudott mit mondani. Próbálta
vigasztalni, elmondani neki, hogy az nem fog megtörténni, de tudta, hogy nincs
joga ilyeneket kijelenteni. Nem tudhatta, mi fog következni.
- Meg fogjuk valahogy oldani, és
mindegyikkőtök biztonságban lesz. Ne aggódj, csak bízz ránk mindent! – mondta
aztán.
Eközben Hyunseong Youngot látogatta meg.
Bár igazán maga se tudta, mit mondhatna, mégsem bírták ki Jeongminnal és
egyiküknek muszáj volt bemennie. Jeongmin addig a konyhába igyekezett és
megpróbált összedobni mindenkinek egy kis meglepetést.
- Minden rendben? – kérdezte Hyunseong
Youngtól, aki még mindig az ágyon kuporgott.
- Szeretnék egyedül lenni, felség –
dörmögte alig hallhatóan a fiú.
Hyunseong meg se hallotta, amit mondott. Leült
mellé, és egy pillanatnyi hezitálás után megszólalt. – Még mindig furcsa, hogy
kiderült, te is herceg vagy, de az még jobban, hogy bár a rangunk ugyanaz, még
mindig magázol minket.
- Nekem nem, felség. Tényleg szeretném, ha
minden így maradna.
- Talán nincs jogom ezt mondani – kezdte
Hyunseong vonakodva -, de elgondolkodtál már, mit mondana ilyenkor az
édesanyád? Nem gondolod, hogy szeretné, ha a családja újra együtt lenne?
- Az a család már sosem lesz együtt,
hiszen ő nincs itt.
Hyunseong maga is megdöbbent a fiú nyílt
kijelentésén, és ahogy azonnal rávágta a választ.
- Talán neheztelsz valakire? A halála
miatt? – merült fel benne a kérdés.
- Nem akarok erről beszélni.
Young elfordult, hátat fordítva Hyunseongnak
és fejét nekidöntötte a falnak. Szemében könnyek jelentek meg anyja
gondolatára. Szégyellte magát, hogy nem bírta felidézni az arcát. Annyiszor
próbálta már, mégsem sikerült. Kwangmin legalább az apjukat ismerte, egészen
idáig ott volt mellette, de neki csak Hoonék voltak.
- Van valami oka, amiért nem szeretnél
herceg lenni? – kérdezte egy idő után Hyunseong, ám ezután csak az ajkába
harapott. Rájött, mennyire ostoba kérdés volt, biztosan volt több dolog is, de
már kimondta, így inkább tovább folytatta. Az ő szájából akarta hallani.
- Elmondod, mi az?
Hosszú csend következett, Hyunseong már
azt hitte, nem is fog felelni, mégsem mondott semmit, csak várt, hátha.
- Hoon, Minki és Eunji – szólalt meg
hirtelen Young. – Velük voltam egész végig, nekik köszönhetem, hogy most itt
vagyok. Egészen idáig törődtek velem, és miattuk volt részem egy olyanban is,
mint a család jelentésének megismerése. Nekem ők a családom. Nem fogom őket
elhagyni csak azért, mert kiderült, hogy van rangom és nem csak egy koldus
vagyok. Akármi is lesz, én továbbra is az ő koldusuk maradok, és nem megyek el
ebből a házból.
- De ha visszamennél, nagy valószínűséggel
a tiéd lenne a trón is – közölte vele Hyunseong gondolkodás nélkül.
Young erre félig felé fordult és ránézett.
– Hogy érti ezt? Miért lenne?
- Te vagy az idősebb iker, vagyis…
gondolom…
Youngmint meglepte ez a kijelentés. Erről
eddig mit sem tudott, és kíváncsi lett, vajon Kwangmin tudott-e róla. Ez
viszont semmin sem változtatott.
- Még több ok, hogy maradjak – felelte. –
Nem tudnék irányítani egy birodalmat, és nem is akarom. Főleg, ha így a
tulajdon testvéremtől veszem el az esélyt, és mindent, amije eddig megvolt,
amire eddig készült.
Hyunseong ezzel feladta, nem akarta tovább
firtatni a dolgot. Felállt, de ahelyett, hogy távozott volna, a fiú felé
fordulva megszólalt.
- Gyere, egyél valamit! – hívta Youngot. –
Ma még alig ettetek valamit.
Jeongmin már majdnem készen volt, mire
hallotta a lépcsőn a lépteket. Kezei felgyorsultak, és remélte, hogy még időben
be tudja fejezni. Egy gyümölcsös, krémes finomságot dobott össze, és remélte,
hogy mindenkinek ízleni fog. Ahhoz képest, hogy eddig még nem is csinált semmit
a konyhában és nem is látta, hogyan csinálják, meg volt elégedve magával.
Egyszer az egyik udvarhölgyet kérdezte meg, hogy kell csinálni, és annak az
elmondását használta alapnak. Mire az elsők beértek, akik Youngmin és Hyunseong
voltak, már a tele töltött tányérokat rakta az asztalra.
- Ez meg mi? – torpant meg Hyunseong az
ajtóban.
- Meglepetés! – kacsintott rá Jeongmin,
miközben megjelent Kwangmin és Hoon is. – Fogaljatok helyet!
Mindenki csendben ette a finomságot, csak
a villák zörgését lehetett hallani, ahogy összeütközött a tányérral. Jeongmin és
Hyunseong többször pillantottak egymásra, majd az ikrekre, akik egész idő alatt
kerülték egymás tekintetét.
Egyszer csak kopogás hallatszott, mire
mindenki felfigyelt. A fiúk a helyükön maradtak, Hoon azonban azonnal kisietett,
majd hamarosan egy apró tekercsbe hajtogatott levéllel a kezében tért vissza.
- Mi az? – fordult felé Hyunseong, mire a
többiek is kíváncsian pillantottak a férfire.
- Üzenet Minkiéktől – jött a válasz. Hoon
megállt az ajtóban és elkezdte olvasni, a fiúk pedig türelmetlenül várták, hogy
mondjon nekik valamit.
Folytatást, de azonnal!!! Vagy legközelebb ne ilyen véget kanyarints! Saranghae :*
VálaszTörlésDe én imádom az ilyen végeket ;) Vagyis, mikor írom és nem olvasom... Így megértem, mit érzel, de így az izgi, nem? Igyekezni fogok! <3
TörlésJuj már mióta vártam a folytatást :D
VálaszTörlésNagyon jó, hamar kövit :)
Köszönöm! Örülök, hogy tetszett! Igyekszem minél gyorsabban hozni, elnézést, hogy ennyit kellett várni a válaszra is, csak most néztem az üzeneteket :)
Törlés