A fiúk még mindig a hallban
ültek az asztaloknál, amikor a döntősöket kihirdették. Onnan is nagyon jól
lehetett hallani, és rendesen érteni. Először az egyéni előadókat mondták, majd
az énekeseket, és úgy a táncosokat. A fiúk hihetetlenül izgultak, ráadásul a
konferáló csak húzta az időt.
Már 3 csapat neve elhangzott,
már csak két szabad hely volt.
A fiúk úgy érezték, mindjárt
kiugrik a szívük, annyira idegesek voltak. Kezük-lábuk beleremegett.
- A negyedik, aki a döntőbe
jut… - hangoztak a férfi szavai - a… Hunter!
Luhanék a nyolc fiúra
gondoltak, akik miatt nem sokon múlt, hogy elbukjanak mielőtt elkezdték volna.
A szó hallatára a kínai fiúnak egyedül egy arc lebegett a szemei előtt. Azé a
fiúé, akivel farkasszemet nézett nemrég. Úgy érezte, sőt, biztos volt benne,
hogy tervez még valamit. Óvatosnak kell lenniük.
- És az utolsó - kiáltott a
férfi lassan formálva a szavakat - aaaaaaaaa… Black Star!
Alig hittek a fülüknek.
Bejutottak, bent vannak a döntőben! Mindenki ugrált és kiabált örömében a
hallban. Egymás nyakába ugrottak. Hyunseung is elengedett egy halvány mosolyt,
de tudta, hogy nem sokon múlt és bukott volna az egész miatta. Azért mikor
Sungyeol és JiYong két oldalról átölelték, viszonozta, és mosolygásra bírták.
Végre megnyugodhattak. Hatalmas
kő gördült le a szívükről. Minden bandából egy tagot a színpadra kértek és
tájékoztatták a további részletekről őket. A döntő négy hét múlva ilyenkor
lesz. Aki nem jelenik meg, vagy késik, azonnal diszkvalifikálják. A fiúk
tudták, hogy az előző egyezség is fenn áll, miszerint nem keveredhetnek bajba.
Most már előttük a biztos út.
Már egész későre járt, mikor
vége lett és elindultak haza. Megígérték egymásnak, hogy a telefonjuk mindig
náluk lesz és bármi van hívják egymást.
Sungyeol elvitte Hyunseungot
motoron a kórházba, hogy azért megnézzék a lábát a biztonság kedvéért, nincs-e
esetleg nagyobb baja. Az orvos hidegborogatást ajánlott és pár napig maradjon
az ágyban. Felírt neki egy kenőcsöt is, amit Sungyeol megígérte, hogy kiváltja
majd neki, mivel ilyenkor már nem voltak nyitva a gyógyszertárak sem.
Hazavitte barátját, majd ő is
elindult haza. A szülei már otthon voltak. Az anyja épp a konyhában
tevékenykedett, az apja meg bedőlt a tévé elé. Felment a szobájába és ott
találta Daeyeolt.
- Mi a fenét keresel te itt!
Takarodj kifelé!
A fiú a bátyja laptopját
böngészte. Mikor Sungyeol rákiabált, összecsukta a gépet, gúnyosan kitolta a
nyelvét, majd kirohant, Sungyeol pedig becsukta a szobája ajtaját.
- Esküszöm, legközelebb bezárom
- motyogott magában.
Négy év volt köztük a
különbség, és bár az öccse már 14 éves volt, gyerekesebben viselkedett, mint
egy kisóvodás.
Másnap ugyanúgy találkoztak a
garázsban. Xiuminnek eltávolították a gipszet végre, mindenki ott volt és
tettre kész, csak Hyunseung hiányzott. Sunygeol mindenkinek elújságolta, mit
mondott tegnap az orvos. Luhan tekintetén látszott, hogy még mindig neheztel
egy kicsit Hyunseungra. Tudta, hogy már megbánta a barátja, hogy hibázott, de
ezzel nem mentek sokra. Utált aggódni valaki miatt, főleg, ha az titkolózik, és
egyedül próbálja megoldani a gondot.
GD előhozakodott az új dallal,
amit már pár napja kinézett maguknak a döntőre.
- Mit szólnátok a Super
Juniorhoz?
Mind díjazták az ötletet és már
el is kezdték tervezni a koreográfiát.
A következő héten Jung Hoon
tanár úrból ugyanúgy nem tudtak kihúzni semmit a fiúk. Ráadásul Xiuminékkal sem
találkozhattak, mivel a fiú üzent Luhannak, hogy haladéktalanul vissza kell
menniük Seoulba egy kis ideig, mert a húga állapota romlott. Természetesen a
többiek meg nem hagyják egyedül, így mind a négyen mentek.
Péntekre már Hyunseung is
visszatért. Még óvatosan, de már nyugodtan terhelhette a lábát. A többiek
megmutatták neki az új koreográfiát, amit szorgalmasan el is kezdett
gyakorolni. Luhan is kezdte elfelejteni, ami történt, és minden olyan volt,
mint azelőtt. Annyi különbséggel, hogy egy lépéssel előbbre kerültek a céljuk
felé.
Aznap hamarabb befejezték a
gyakorlást, már mindenkire ráfért a pihenés. Együtt beugrottak a szupermarketbe
vásárolgatni ezt-azt. Miközben Sungyeol a polcokat nézegette, meglátta az öccse
kedvenc finomságát, és arra gondolt, vesz neki egyet. Aztán eszébe jutott, hogy
a drága kis Daeyeol már nem olyan ölelgetni való kis öcs, aki imádja a bátyust
és mindenhová követni akarja.
A fiú visszaemlékezett rá,
amikor még kisebbek voltak, már akkor is együtt lógott Hyunseunggal és
JiYonggal, és a kis Daeyeolt alig lehetett levakarni. Mindenhová követte
Sungyeolt, ugyanazt akarta csinálni, enni, inni, amit a bátyja. Amikor Sungyeol
elindult otthonról, az első feladatuk az volt, hogy elszökjenek a kisfiú elől.
Valahogy mindig összejött és a fiú hazament.
De az idők változtak és az
emberek is. Daeyeol rátalált önmagára és már nem a bátyó a példaképe.
- Mit bambulsz már? - kérdezte
Luhan Sungyeoltól, aki már jó ideje a gondolataiba mélyedve állt.
- Megyek már!
A többiek már jóval előbbre
tartottak. Sungyeol gyorsan beledobott egy csomag babos tésztalevest a kosárba,
majd a többiek után rohant. Vett még egy üveg kólát és indultak a kasszához.
Luhan és JiYong egy-egy Lay’s chipset vettek, Hyunseung meg csak egy csokit.
- Minek ez? - mutatott JiYong a
babos tésztalevesre, amikor Sungyeol a szalagra rakta. - Nem is szereted.
A fiú csak vállat rántott, és
ennyivel lezárták a dolgot. Egy darabig együtt mentek, majd mindenki elindult
az otthona felé. Sungyeol épp magával veszekedett, hogy minek vásárolt olyat,
amit ő utál, amikor kiabálást hallott.
- Hagyd békén a barátom! -
hallott egy fiatal hangot.
- Daeyeol! - kiáltott egy másik.
Sungyeol a név hallatán
felkapta a fejét és lázasan keresni kezdte a forrást. Balra a másik utcán
meglátta az öccsét és a barátját, akiket két nagyobb srác piszkált. Nagyjából
Sungyeollal egykorúak lehettek. Az egyik srác ellökte a földre az egyik
kisfiút, aki a hátsójára esett, míg Daeyeolt megragadta a másik a ruhájánál
fogva.
Sungyeol eldobta a táskát és
futásnak eredt. Mindent elfelejtett. Hol van, mi történik, mit csinált néhány
másodperce, csak arra tudott gondolni, hogy megmentse az öccsét. Ahogy közelebb
ért, a két fiú arcát ismerősnek találta. Abban a bandában volt, amiben azok
négyen, akik megverték a barátait.
- Daeyeol!!
Mikor a fiú észrevette a
bátyját, ő is elkiáltotta magát, szeméből pedig legördült egy könnycsepp. -
Bátyóó!!!
- Megjött, akire vártunk, nézd
csak, Jung Min! - szólt oda társának a fiú, aki Daeyeolt fogta.
Mindketten mosolyogtak,
miközben Sungyeol egyre közelebb ért. - Végre! Nézd, milyen dühös! - szólt a
Jung Min nevezetű.
- Ez tetszik.
Daeyeol elképedve hallgatta a
párbeszédet, majd ordítani kezdett. - Állj, bátyó!! Állj meg! - Ekkor az egyik
befogta a száját. Próbált ellene küzdeni, de gyengébb volt. Végül sikerült
annyit kinyögnie: - Ezt akarják!
Sungyeol már nem bírt volna
megállni, és nem is akart. Nagy erővel bevitt ütést az öccsét fogó srácnak.
- Daeyeol! Jól vagy? -
kérdezte, felsegítette testvérét a földről, majd szorosan magához ölelte.
A fiú azonban azonnal kitépte
magát az ölelésből. - Idióta! Pont ezt akarták!
- Hogy?! - Sungyeol szemei
kikerekedtek. A két fiúra nézett, akik elégedetten mosolyogtak. Ekkor jutott
eszébe, mi is történt. A verseny. A verekedések. A tilalom.
„Ha
verekedésbe keveredtek, az egész bandát diszkvalifikálják”. Sungyeol arca teljesen
megfagyott. Megrémült. A két srác pedig felkacagott.
- Mekkora hülye! - suttogta az
öccse.
Sungyeol már komolyan nem
értette, mi folyik körülötte. Mindent elrontott volna? De hisz csak az öccsét
akarta megvédeni. Nem hibáztathatják ezért.
Amíg elbambult az egyik srác
megragadta az öccsét, aki pedig a bátyjáért kezdett kiabálni. - Nézd! Nézd,
milyen lúzer a bátyád!
Lefogta a fiút, míg a másik
elindult Sungyeol felé. Az öklével arcon ütötte, amitől a fiú a betonra esett.
Mit sem törődve vele, felült, és elővette a telefonját. Ha baj van, hívjuk
egymást. Ez járt a fejében. Most pedig bajban volt, fogalma sem volt, mit
tegyen. Tárcsázta az első számot, amit megtalált a hívásnaplóban.
Luhan.
Mikor megnyomta a hívás gombot,
a srác megragadta őt az ingje nyakánál fogva és felfelé húzta, ezzel rábírva,
hogy felálljon. Mikor ez megtörtént, behúzott neki még egyet. Sungyeol esés
közben elejtette a telefont.
„Hallo!
Sungyeol! Ott vagy?”
- hallatszott a vonal végén Luhan hangja, majd a vonal megszakadt, amikor a
srác rálépett a telefonra.
- Csinálj már valamit, az ég
szerelmére! - kiáltott Daeyeol.
Sungyeol felállt, majd öccsére
nézett. - Sajnálom, Daeyeol! - mondta halkan.
- Miket fecsegsz? Csinálj már
valamit te igenidióta! - kiabált a fiú, mire a két barát elkezdett nevetni.
- Tudod, miért nem üt vissza a
bátyád? - kérdezte a srác, aki Daeyeolt fogta. - Mert fontosabbak neki a
barátai, mint a saját öccse!
A fiú szemei kikerekedtek. Nem
hitt a fülének. - Tényleg?
- Igen, tényleg - váltott a fiú
lágyabb, nyávogó, inkább már gúnyos hangra. - Ha nem verekszik, azzal megvédi a
barátait, de legfőképp saját magát. Kivéve téged. Téged cserben hagy.
- Hogy érted, hogy megvédi, ha
nem verekszik? - kérdezte a fiú összezavarodva.
- Ne hallgass rá, Daeyeol! -
kiáltott Sungyeol az öccsének, majd gyomorszájon rúgták. - Bármit is mond -
Emelkedett talpra a mellkasát fogva -, ne hidd el!
A fiú újra támadta volna
Sungyeolt, ám valami megakadályozta. Vagy inkább valaki. Jung Hoon megragadta a
fiú karját, majd a nyitott ujjait szorosan egymáshoz szorítva tarkón vágta,
amitől elájult.
- Hyung Jun! - kiáltott a
másik. - A fenébe már!
Látta, a társa eszméletlen, így
elengedte a fiút, és nagy ívben kikerülve a felé igyekező tanárt, felvette a
társát, és amilyen gyorsan csak tudott, elment.
Sungyeol közben összeesett.
Lefeküdt a betonra és csak nézte a sötétedő eget.
Daeyeol odarohant hozzá, és
óvatosan rácsapott bátyja mellkasára a tenyerével, majd ráhajtotta a fejét és
átölelte. - Olyan hülye vagy! - Legördültek a könnyei.
Jung Hoon mosolyogva nézte a
jelenetet, majd odament a Daeyeol barátjához, aki egész eddig dermedten
figyelte a történteket.
- Jól vagy? - kérdezte, mire a
fiú bólintott. - Gyere, hazakísérlek! Merre laksz?
A fiú megmutatta az irányt, és
elindultak.
A két testvér meg mozdulatlanul
feküdt a hideg aszfalton. Daeyeol elkezdett szipogni, mire Sungyeol rászólt,
hogy ne sírjon.
- Sungyeol! Sungyeol! -
hallották már messziről Luhan hangját. - Jesszus, jól vagytok? - kérdezte
miután odaért melléjük.
Daeyeol felült, majd Sungyeol
is.
- Itt meg mi történt? -
kérdezte Luhan.
- Bátyó megvédett titeket
azzal, hogy nem verekedett - jelentette ki Daeyeol, bár látszott rajta, hogy
maga sem értette miről beszél.
- Azt ne mondd, hogy… - nézett
Luhan a barátjára.
Sungyeol csak vállat volt, majd
Luhan segítségével felállt. - Hazakísérlek titeket - mondta a kínai fiú.
- De mégis hova tűntek akkor,
akik megtámadtak? - kérdezte útközben.
- Jung Hoon - Sungyeol csak
ennyit mondott, de ez is épp elég volt.
Útközben elmentek a szatyor
mellett, amit Sungyeol a boltból hozott, és Daeyeol felvette. - Ez meg mi?
- A tiéd - mondta Sungyeol, aki
Luhanra támaszkodott, úgy, hogy rá se nézett.
Luhan a fiúra pillantott és
látta, hogy örömmel nézegeti, mit kapott. Hirtelen irigység töltötte el, hogy
neki nincs testvére.


Nagyon joo *_* imadom gyorsan folytasd mert halalra izgulom magam :DD
VálaszTörlés